Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Diş beyazlatma tedavisinin detayları

Dişlerinizin renginden memnun değilseniz veya özel bir gün için gülüşünüzü geliştirmek istiyorsanız, aradığınız çözüm diş beyazlatma!


İsmail Türk
İsmail Türk
Diş beyazlatma tedavisinin detayları

Dişlerinizin ön yüzeyine bir peroksit jel uygulanır ve özel frekansta lazer ışıkla aktive edilir. Diş minesinin organik matrisi temizlenir, lekeler çıkarılır ve ağartılır. Sonuçlar genellikle çok etkileyici. Beyazlatma öncesinde dişlerin profesyonelce temizlenmesi ve herhangi bir hassasiyetin önceden tedavi edilmesi önemlidir.

İşe yarıyor mu?

Kesinlikle! Sonuçlar oldukça çarpıcı ve çoğu hasta memnun. Ancak bazı dişler kötü tepki verir veya hiç tepki vermez. Bunlar genellikle pigmentli gri / kahverengi dişler ve Tetrasiklin antibiyotikle boyanmış dişlerdir. Diş hekimi genellikle bu hastaları önceden sonuçların hayal kırıklığı yaratabileceği konusunda uyaracaktır. Sigara içenler için beyazlatma genellikle önerilmez.

Beyazlatma güvenli midir? / Dişlerime zarar verir mi?

Beyazlatma, 1968'den beri kullanılan denenmiş ve test edilmiş bir prosedürle minenin organik matrisindeki lekelerin çıkarılmasıyla çalışır. Yayınlanmış laboratuvar çalışmaları, dişler üzerinde hiçbir zararlı etki göstermemiştir. Yani evet, tamamen güvenlidir.

Ağrı oluyor mu?

Genellikle ağrısız bir işlemdir. Ancak dişlerinizde hassasiyet varsa işlemden bir hafta önce hassasiyet giderici diş macunları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sonuçlar ne kadar sürüyor?

Bu alışkanlıklarınıza bağlıdır. Eğer sigara içiyorsanız veya çok fazla kırmızı salça, siyah çay veya kahve tüketiyorsanız, o kadar uzun sürmez. Bununla birlikte, dişler düzenli olarak temizlenerek ve bir haftalık evde beyazlatma ile takip edilerek beyaz tutulabilir. Ağır sigara içenler için işlem genelde uygun görülmez, beyazlatma yapılsa da etkiler çok uzun sürmez.

Maliyeti ne kadar?

Bleaching işleminde kullanılan özel cihaz, beyazlatıcı ajanlar ve işlem hassasiyeti maliyeti artıran faktörlerdir. Unutmayın ki bu işlemi diş hekimi güçlü ve özel ekipmanlar kullanarak uyguluyor ve dişleriniz, gülüşünüz; görünüşünüzü çok ciddi etkiliyor. Saç boyatma ile kıyaslandığında gayet uygun fiyatlı bir tedavidir. 

  • Okunma Sayısı: 1085

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk