Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği dişlerin; şeklini, rengini, dizilimini, diş etleri ve dudak gibi çevre dokularla uyumunu optimize etmeyi amaçlayan bilim dalıdır.


Estetik Diş Hekimliği

Güzel bir gülümseme kişilerin özgüvenini ve sosyal iletişimini önemli derecede arttırarak iş ve özel hayatlarındaki başarı ve mutluluğu sağlamaya katkıda bulunur.

Gülerken, konuşurken sürekli görünen ve insanların çok dikkat ettiği dişlerimizin renk, dizilim, şekil özellikleri estetiğini belirler. Renk seçiminde kişinin ten, saç, göz bebeklerinin renkleri belirleyicidir. Dizilimde dişlerin simetrisi, birbirlerine göre ön arka konumları önemlidir. Dişlerin şekillerinde en önemli ölçütlerden biri en boy oranıdır. Altın oran olarak adlandırılan fi sayısı kusursuz geometriyi ifade eder ve dişlerin genişlik/yükseklik oranı bu orana ne kadar yakın olursa o kadar doğal, estetik, güzel görünüm sağlanır. Dişlerin şekillerinde kenarların daha yuvarlak ya da köşeli olması, ön yüzlerinin düz ya da bombeli olması da estetiği etkileyen faktörlerdir. Dişlerin boyutları ve şekilleri ayarlanarak kişiye özgü bir gülüş ifadesi elde edilir.

Estetik diş hekimliği uygulamaları temel olarak;

  • Porselen lamina ( Laminate veneer – Yaprak porselen )
  • Zirkonyum diş kaplama ( Zirkonyum seramik )
  • Emax kaplamalar
  • Metal altyapılı porselen kaplamalar
  • Inley – Onley ( porselen ) dolgular
  • Bonding uygulaması ( Ön bölge estetik dolgu )

Bleaching - Diş beyazlatma ( Lazerle – Ev tipi )

 

Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında bulunan mikroskobik boşluklar nedeniyle çay, kahve, sigara veya aldığımız birtakım besinler dişlerimizin koyulaşmasına neden olmaktadır. Beyazlatma işleminde dişlerin yüzeyine uygulanan hazır ilaçlar sigara, çay, kahve vb. etkenleri dişlerden uzak tutmaktadır. Beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Beyazlatma işlemi dişlerin mevcut rengine göre bir kaç seans sürmektedir.

  • Okunma Sayısı: 1055

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk