Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Diş Kaplama Fiyatları İzmir - Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Diş kaplamaları, bir dişi veya bir diş implantını örten kapaklardır. Diş hekimleri genellikle kırık, zayıf veya şekilsiz dişleri desteklemenin bir yolu olarak önerir.


Deniz Dicle TÜRK
Deniz Dicle TÜRK
Diş Kaplama Fiyatları İzmir - Zirkonyum Kaplama

Diş kaplamaları çok aşınmış veya ciddi renk değiştirmiş bir dişi örtmek için de kullanılabilir. Birden fazla dişi güçlendirmek için köprülerle birlikte de kullanılabilirler.

Kaplamaların yapıldığı malzemeler söz konusu olduğunda, seramik ve metal dahil olmak üzere çeşitli olası seçenekleriniz vardır. Bazı insanlar için şu anda mevcut olan bir başka seçenek de zirkonyum kaplama.

Zirkonyum kaplamalar, titanyum ile ilgili çok dayanıklı bir metal türü olan zirkonyum dioksitten yapılmıştır, ancak bir tür seramik kaplama olarak sınıflandırılmıştır.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Faydaları
Zirkonyumdan yapılmış kaplamalar giderek yaygınlaşıyor ve bazı avantajlar sunuyorlar.

SAĞLAMLIK 

Zirkonyumun en büyük avantajlarından biri gücü ve dayanıklılığıdır. Arka dişlerinizin çiğnediğiniz gıdaya ne kadar kuvvet uyguladığını düşünün.

Kaplamarınızın güçlü bir malzemeden yapılması gerekir, bu nedenle zirkonyum ağzınızın arkasındaki dişler için iyi bir seçim olabilir.

ESTETİK

Diş hekimliğinde eskiden beri kullanılan kaplamalar metal altyapı üzerine porselen işlenmesi ile yapılmaktadır. 1-2 mm kalınlığında bir porselenin altındaki metalin griliği yansıma yapar ve doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Ayrıca kaplamanın kole bölgesinde ( köke yakın olan yüzeyinde ) metalin diş etine temas etmesi sonucu diş etinde irritasyona sebep olur. Diş etlerinde çekilme, mora yakın renk değimi ve estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Zirkonyum biyouyumlu doku dostu bir materyaldir. Diş etinde irritasyona sebep olmaz. Zirkonyum beyaz renkte olduğu için çok daha doğal bir görünüm sağlar. Diş anatomisine ve rengine uygun bir şekilde işlenmeye müsait  bir materyaldir. Size estetik, sağlıklı ve uzun ömürlü bir tedavi sunar.

Zirkonyum ücretleri hammadde ve laboratuvar işçilik ücretlerinin artmasıyla birlikte artış gösteriyor. 

  • Okunma Sayısı: 3114

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk