Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Dişleriniz İçin En İyi ve En Kötü Meyveler - Karşıyaka Diş Kliniği

Meyve, herhangi bir sağlıklı beslenmenin normal ve vazgeçilmez bir parçasıdır - ancak dişleriniz için hangi türlerin de harika olduğunu bilmek, bir ömür boyu gülümsemenize yardımcı olabilir.


İsmail Türk
İsmail Türk
Dişleriniz İçin En İyi ve En Kötü Meyveler - Karşıyaka Diş Kliniği

En Kötüler

Muz: Bol miktarda vitamin ve mineral içermelerine rağmen, muz nişastası bakımından yüksektir. Nişasta parçacıkları dişlerin çatlaklarına kolayca yapışabilir ve bakteri büyümesini teşvik edebilir.

Limon: Zamanla, limonların yüksek asitliği diş minesine zarar verebilir ve aşındırabilir.

Ananas: Ananas sadece çok asidik değil, aynı zamanda şeker bakımından da zengindir. Çok yemek diş ağrısını veya hassasiyeti tetikleyebilir. Tabii ki, muz, limon ve ananas dişlerinizin ötesine uzanan sağlık yararlarına sahiptir. Yedikten sonra dişlerinizi fırçalayın veya ağzınızı iyice çalkalayın.

En iyiler

Ağız ve Diş sağlığınız için en iyi meyve türleri şunlardır:

Elmalar: Bu gevrek meyve, kokulu nefesle savaşırken dişlerinizi temizlemeye yardımcı olmak için mükemmeldir. Yemek yerken, en iyi faydalar için elmanın derisini açık bırakın.

Çilek: Çilekler dişleriniz için mükemmel değildir, aynı zamanda sağlıklı diş etlerini de desteklerler. Vücudun kolajen üretimine yardımcı olan C vitamini bakımından yüksektir. Kollajen diş etlerinin güçlerini korumasına yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir.

Kivi: Sık sık bir narenciye ile karıştırılsa da, kivi aslında bir meyve olarak kabul edilir. Diş minesi sağlığını arttırırken asitleri nötralize etmeye yardımcı olduğu için dişleriniz için harika olan kalsiyum ile doludur. Rutin kontrol ve temizlik uygulamalarımızı ziyaret ederek ağız sağlığınızın üstünde kalmayı unutmayın.

Sizi yakında görmeyi dört gözle bekliyoruz!

  • Okunma Sayısı: 483

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk
Diş çekimi nedir? Diş çekimi nasıl yapılır?
İsmail Türk
İsmail Türk