Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Erkekte dişler önemli mi? Erkeklerde dişler ne kadar önemli?

Bir erkekte beyaz dişler ne kadar önemlidir? Öndeki iki tavşan dişinin hafif büyük olması sempatiklik yapar mı? Eksik diş sorun olur mu?


İsmail Türk
İsmail Türk
Erkekte dişler önemli mi? Erkeklerde dişler ne kadar önemli?

Merhabalar, sadece erkekte değil beyaz temiz düzgün dişler, hem erkeklerde hem de kadınlarda önemlidir. Bi nevi kişisel bakımını, hijyeni yansıtır. Ayrıca gülmek; esnemek gibi bulaşıcı bir eylemdir. Bir insan özgüvenli olarak güldüğü zaman karşı taraf da aynı oranda bir gülümseme ile karşılık verir. 

Erkeklerin fiziksel görünüm ve hijyen dikkat olayları, kadınlara göre daha azdır. Dolayısıyla mevcut durum diş sorunları konusunda erkekleri bir puan daha üst plana çıkarıyor.  Ağız sağlığı söz konusu olduğunda, istatistikler ortalama bir insanın dişlerini günde 1.9 kez fırçaladığını ve 72 yaşına kadar 5.4 diş kaybedeceğini göstermektedir. Sigara içerse, 72 yaşına kadar 12 diş kaybetmeyi göze almalıdır. 

Erkeklerde güzel bir gülüş için… - Gülüş sırasında baş aşağı eğilmemeli, yere paralel veya daha yukarıda konumlanmalı. Gözler çok fazla kısık veya çok açık kalmamalı - Gülüş rahat olmalı ancak bir sınır getirilmeli, gülerken ağız açık olmalı ve dudaklar gereğinden fazla açılmamalı. - Dişler bakımlı ve beyaz gözükmeli, - Dişetlerinin rengi pembe olmalı ve kızarık görünmemeli.

  • Okunma Sayısı: 1932

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk