Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Evde Gülüşünüzü geliştirmek için 5 yöntem

Herkes sağlıklı dişler ister ama çoğu insan gülümsemelerinin ortaya çıkmasıyla da ilgilenir. Neyse ki, aşağıdaki araçlarla evde dişlerinizin görünümünü güzelleştirebilir, gülüşünüzü geliştirebilirsiniz.


İsmail Türk
İsmail Türk
Evde Gülüşünüzü geliştirmek için 5 yöntem

1 - Pipetler

Bazı içecekler dişlerinizi yavaşça sarıya veya kahverengiye çevirebilir. Buna çay, kahve ve kırmızı şarap dahildir. İdeal olarak, bu sorunlu içeceklerin tüketimini sınırlamanız gerekir.  Olabildiğince sık bir pipet kullanın. Pipet sıvıların dişleriniz üzerindeki etkisini azaltır, böylece gülümsemeniz daha beyaz kalır.

2- Diş fırçası

Dişhekimleri Birliği'ne göre, iyi diş hijyeni söz konusu olduğunda, fırça önemi daha az ve fırçalama yöntemi daha fazla önemlidir. Dişlerinizi günde en az iki dakika boyunca iyice fırçalarsanız, diş çürümesi ve lekelenme şansınızı azaltabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı diş fırçası türleri insanları fırçalama konusunda daha hevesli hale getirebilir. Fırçalama alışkanlıklarınız yıldırım hızında ise , dişlerinizi daha uzun süre fırçalamanız için motive edip etmeyeceğini görmek için elektrikli bir diş fırçası kullanmayı deneyin.

 

3- Diş macunu

Gülümsemenizi aydınlatmanın bir yolunu arıyorsanız, beyazlatıcı bir diş macunu yardımcı olabilir. Bunlar, lekeleri hafifletmek ve dişleri cilalamak için tasarlanmış aşındırıcı katkı maddeleri ve kimyasal maddeler içerir. Küçük lekeleri olan bazı insanlar için etkili olabilirken; beyazlatıcı diş macunları önemli lekeleri etkileyecek kadar güçlü değildir. Ayrıca bazı insanlarda diş hassasiyetini kötüleştirebilirler. Beyazlatıcı bir diş macunu denemeye karar verirseniz, ürünün iddiaları ve kalitesi için test edildiğini gösteren ADA onay mührünü seçtiğinizden emin olun.

4- Ağız temizleme sıvıları

Bu ürünler, ulaşılması zor alanlarda yiyecekleri ve plakları gevşetmek için dişler arasında su püskürtmek üzere tasarlanmıştır. Düzenli diş ipi ile birlikte dişler arasındaki görünür alanlarda boşlukların ve lekelenmenin önlenmesine yardımcı olabilirler. Oral bir irrigatörün düzenli diş fırçalama veya diş ipi kullanmaması gerektiğini unutmayın. Bunun yerine, gülümsemenizi geliştirmek için onu tamamlayıcı bir araç olarak görmelisiniz.

5- Diş beyazlatıcılar

Gülümsemenizi aydınlatmanın en iyi yolu, dişleri birkaç tonla beyazlatan güçlü ofis içi tedaviler sağlayabilen diş hekiminizi ziyaret etmektir. Diş hekiminiz ayrıca evde kullanabileceğiniz özel olarak hazırlanmış bir ağartma tepsisi de sağlayabilir. Tepsi dişlerinizi hafifletmek için peroksit çözeltileri kullanmanızı sağlar. Tezgah üstü beyazlatıcı damlaları veya şeritleri de deneyebilirsiniz; ancak, profesyonel beyazlatma tedavilerinden alacağınız aynı sonuçları almayı beklemeyin.

  • Okunma Sayısı: 777

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk