Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Gülüş tasarımı analizi: Cristiano Ronaldo

Hollywood'da bile mükemmel bir gülümsemeyle doğan çok az insan var (belki de özellikle orada). Ünlülere bakıp gülümsemelerini kıskanmış hissettiyseniz, birçoğunun parlak, düz, kusursuz dişlerle doğmadığını bilmek sizi rahatlatabilir. Aslında, yıllar boyunca kaç film yıldızı, şarkıcı ve diğer ünlülerin kozmetik diş hekimliğinden yararlandığını öğrenmek sizi şaşırtabilir.


İsmail Türk
İsmail Türk
Gülüş tasarımı analizi: Cristiano Ronaldo

Ünlüler tıpkı herkes gibi insandır. Gülümsemelerini geliştirmek istediklerinde, bir diş hekimi görmeleri gerekir. Ortodontik tedavi, diş eti seviyelendirme, beyazlatma ve kaplamalarla yapılan gülüş tasarımlarında öncesi ve sonrasına bakarak C. Ronaldo'nun diş hekimi neler yapmış görelim. 

Cristiano bir gençti ve düzensiz aralıkları, hiza dışındaki dişleri düzeltmek için braketlere ihtiyaç duyuyordu. 18 yaşındayken ve profesyonel kariyerine İngiltere'de Manchester United ile yeni başladığında, Ronaldo dişlerini düzeltmek için seramik braketler (metal olanlardan daha zor) taktırdı. Nispeten kısa bir sürede, gülümsemesi tamamen değişti.

Köpek ve orta kesici dişin sağ üst tarafında, yan kesici diş için yer açılmış gibi görünüyor. Sonrasında gördüğümüz yan keser diş muhtemelen gerçek dişi olabilir ya da yeterli yer açıldıktan sonra yan keser diş konjenital olarak eksikse ( diş hiç oluşmamış ) boşluğa bir implant yapılmış olabilir. Üst yan kesici dişlerin eksik görülmesi sıklığı %1-2'dir. 

Dişlerinin harika göründüğünü ve gerçekten doğal bir gülümsemeye sahip olduğunu düşünüyoruz. Dişleri aşırı beyaz ve sahte görünümlü olmadan güzel bir beyaz renkte. Bunu sağlamak için bleaching (lazerle diş beyazlatma) uygulanmış. 

Dişeti Cerrahisi 

Bu prosedür sırasında, fazla diş eti ve kemik dokusu daha fazla doğal dişi açığa çıkarmak için yeniden şekillendirilir. Bu işlem; diş eti hattını yukarı konumlandırarak doğal, geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için bir veya birkaç dişe yapılabilir. Restoratif veya kozmetik bir diş prosedürünü mümkün kılmak için kron uzamasını da önerebiliriz. Belki de dişiniz çürür, diş eti çizgisinin altından kırılır ve bir kaplama veya köprü gibi bir restorasyon için yetersiz diş dokusu kalır. Kron uzatma, dişin daha fazla ortaya çıkması için dişeti ve kemik seviyesini ayarlar, böylece üzerine yeni bir restorasyon yapılabilir.

İmplantlar

Diş implantları, bir dişin kök vazifesini görmek ve kısmi veya tam diş kaybı olan hastaların fiziksel görünümünü ve çiğneme işlevini eski haline getirmek için tasarlanmış küçük vidalardır. Dental implantlar, yapay dişler gibi protezleri desteklemek için üst ve alt çenede kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çene ile entegre olarak, tek bir dişin değiştirilmesinden tüm köprü çalışmasına veya aşırı protez uygulamaları için stabilize edici elemanlar olarak değişen restorasyonlara olanak tanırlar.
      
Çoğu diş implantı, hem biyolojik olarak uyumlu (insan dokusuna uygun) hem de güçlü olan titanyumdan üretilir.

Kaplamalar

Kaplamalar, orijinal dişlerinizin rengini ve şeklini yeniden oluşturmak için dişlerinize yapıştırılan ince porselen parçalarıdır. Ciddi renk değişiklikleri, kırıklar veya diş aşınması durumunda, kaplamalar dişlerinizin orijinal görünümünü geri kazanmada çok etkilidir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma lekeleri ve renklenmeyi gidermeye yardımcı olur. Beyazlatma en popüler kozmetik diş prosedürleri arasındadır, çünkü dişlerinizin görünümünü büyük ölçüde artırabilir. Beyazlatma tek seferlik bir işlem değildir. Daha parlak rengi korumak istiyorsanız, zaman zaman tekrarlanması gerekecektir.
 

Gülüş tasarımı analizi: Cristiano Ronaldo

Aynı zamanda dişlerini uzatmak, yeniden konumlandırmak ve kaplamalar yerleştirilmeden önce gülüş çizgisini yükseltmek için diş eti cerrahisi yapılmış gibi görünüyor.
Ortodontik tedaviyle dişler hizalandıktan ve diş eti seviyeleri düzenlendikten sonra dişlerinin pürüzsüz görünümlerini korumak için kaplamalar yapılmış. Hastalar 20 yıla kadar kaplama yaptırmanın faydalarından yararlanabilirler.

Gülüş tasarımı analizi: Cristiano Ronaldo

Seramik Braketler

Seramik braketler, geleneksel tüm metal braketlerden daha az farkedildikleri için birçok spor yıldızı ve ünlü için tercih edilen tedavidir. Benzer şekilde çalışırlar, dişleri yavaşça daha iyi pozisyonlara hareket ettiren hafif bir kuvvet uygularlar. 

Daha pahalıdırlar, çünkü metalden yapılmış braketler yerine bu tip braketler diş telini dişlere bağlamak için yüksek teknoloji ürünü bir seramik malzeme kullanır. Braketler dişin doğal rengi ile uyum sağlar, böylece uzaktan görebileceğiniz tek şey ince metal teldir. Bu geleneksel metal braketlerin “görünümlerine” uymadığından endişe duyan herkes için harika bir ortodontik seçenek haline geliyor.

  • Okunma Sayısı: 3957

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk
Diş çekimi nedir? Diş çekimi nasıl yapılır?
İsmail Türk
İsmail Türk