Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı fiyatları - İzmir

Gülüş Tasarım Fiyatları 2020 İzmir. Estetik, sağlıklı dişler her insanın arzusu. Güzel biir gülüşe kavuşmak için bir çok farklı tedavi yöntemi var.


İsmail Türk
İsmail Türk
Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı fiyatları - İzmir

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı; yüze özel ve ideal bir gülüş sağlamak için gülüş, diş hekimliğinin estetik ve sanat ile buluşmasıdır. Dişlerimiz birbiriyle ve etrafını saran yumuşak dokularla uyum içinde dizilir. Yüz özellikleri, cinsiyet, yaş, gülümseme simetrisi, dişlerin, dudakların ve diş etlerinin düzeni ve renkleri estetik gülüş tasarımını belirleyen faktörlerdir.

Kişiye özel planlanan bu tedaviler bazen sadece bir dişle ilgili olabilirken bazen üst ve alt tüm dişleri kapsayabilir.

Estetik bir gülüş için dişlerin; renk, şekil, dizilim açısından değerlendirilmesi gerekir. Yüz şekli, ten rengi, göz beyazının rengi, dudak ve diş etleri ile uyumlu dişler estetik bir görüntü oluşturur.

Gülüş tasarımı hangi tedavileri kapsar?

Dişlerin dizilimiyle ilgili problemler için uygulanan ortodontik tedaviler, diş etlerinin çok görünmesi durumunda yapılan gingivektomi ve kuron boyu uzatma ameliyatları, dişlerin rengiyle ilgili problemler için bleaching (beyazlatma) işlemi, diş eksikliği durumunda implant veya protezler ile eksikliğin giderilmesi, eski renklenmiş restorasyonların bonding yöntemi ile değiştirilmesi, porselen lamineler, zirkonyum kaplamalar gülüş tasarımı için uygulanabilen farklı tedavilerdir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımında öncelikle problemi ve hastanın isteklerini çok iyi anlamak gerekir. Arzu edilen sonuca ulaşabilmek için yapılması gereken ara işlemler belirlenmelidir. Örneğin tek problem dişlerin rengi ise lazerle diş beyazlatma yapılarak problem çözülebilir veya sadece çapraşıklık sıkıntı ise ortodontik tedavi ile estetik bir sonuca ulaşılabilir.

Birden fazla problem varlığında genellikle kaplamalar ile gülüş tasarımı uygulanır. Kaç dişe ve ne tür bir protetik işlem uygulanacağı bilirlendikten sonra dişlere kesim işlemi uygulanır. Oluşturulan tasarım mockup yöntemi ile dişler üzerine uygulanır ve tasarımın detayları netleştirilir.

Gülüş tasarımı denince daha çok akla gelen protezlerdir. Estetik bir sonuç elde etmek için estetik materyaller kullanılır. Çoğunlukla gülüş tasarımında zirkonyum kaplamalar veya porselen laminalar uygulanmaktadır. Diş eksikliği veya madde kaybı fazla olan dişlerin varlığında full kuron zirkonyum kaplamalar tercih edilir.

Işık kırıcılığı daha iyi olduğu için ve dişten çok az bir aşındırma gerektirdiği için porselen laminalar gülüş tasarımının en çok uygulanan yöntemidir. Yaprak porselenler hazırlanırken önce tasarım mockup ile dişler üzerine uygulanır, tasarım ve renk seçimi tamamlandıktan sonra porselen laminalar üretilir ve simante edilir. Burada çok önemli etkenlerden biri bu protezleri üreten laboratuvarın kullandığı malzeme kalitesi ve ince işçiliğinin diş anatomisi bilgisinin ne seviyede iyi olduğudur. Biz Dentaperla Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak teknisyenleri ile meşhur İzmir’in en kurumsal ve kaliteli çalışan laboratuvarlarından biriyle çalışıyoruz.

 

Gülüş tasarımı kalıcı mıdır?

Gülüş tasarımında mükemmel bir sonuç elde etmek ve bunun uzun süre kullanılabilir olması için birkaç etkenin bir arada bulunması gerekir.

  • Doğru bir planlama
  • Hassas bir preparasyon
  • Net bir ölçü
  • Kaliteli malzeme ile çalışan ve detay işçiliğine önem veren bir teknisyen
  • Aşamalarına özen gösterilen doğru bir simantasyon
  • Ağız bakımını aksatmayan ve hekimin tavsiyelerine uyan bir hasta

Bu etkenler bir araya geldiği zaman uzun yıllar kullanabileceğiniz bir gülüş tasarımı mümkün. Size kalan sadece tedaviniz tamamlandıktan sonra hekimin tavsiye ettiği şekilde ağız bakımını sağlamanız ve belli periyotlarla kontrole gitmeniz olacaktır.

Gülüş tasarımı fiyatları

Gülüş tasarımı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri doğal olarak tedavinin fiyatıdır. Ancak yukarıda anlattığımız konulardan anlaşılacağı üzere gülüş tasarımı demek sabit herkese aynı şeyin uygulanabileceği bir yöntem değildir. Kişiye ve kişinin beklentilerine özel olarak tedavi planlandıktan sonra net bir fiyatlama yapmak mümkündür.

 

  • Okunma Sayısı: 757

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk