Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Diş beyazlatma güvenli midir?

Birçoğumuz gülümsememizin biraz daha beyaz olmasını istiyoruz, ama bu sağlığınızı riske atmaya değer bir şey mi?


Deniz Dicle TÜRK
Deniz Dicle TÜRK
Diş beyazlatma güvenli midir?

 

İyi haber şu ki, diş beyazlatma yöntemleri son birkaç on yıl içinde uzun bir yol kat etti ve genellikle çoğu insan için artık güvenli kabul ediliyor. Bununla birlikte, evde veya ddiş kliniğinde tedaviye başlamaya karar verirken dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler vardır.

Beyazlatmak mı yoksa Beyazlatmamak mı?  
Dişlerinizi beyazlatmak veya beyazlatmamak için sadece etrafınıza bakın ve lekeli dişlerin her yerde olduğunu görün. Modern yaşam tarzlarımızın çeşitli faktörleri, beyaz dişleri koruma yönünde önümüze ciddi engeller koyuyor.

Dişleri lekeleyebilecek yaygın günlük alışkanlıklardan bazıları:

  • Leke bırakabilecek kahve, çay veya diğer koyu renkli sıvıları içmek
  • Sigara içmek veya nikotin içeren diğer tütün ürünlerini kullanmak
  • Dişlerinizi yeterince sık fırçalamamak veya fırçaladığınız zaman yeterinde süre fırçalamamak
  • Diş travması veya yaralanması

Sararma, diş florozundan ve genç yaşta tetrasiklin antibiyotik almaktan da oluşabilir.
Dişlerinizin neden lekeli olduğuna bakılmaksızın, bir noktada gülüşünüzü aydınlatmak için diş beyazlatma tedavisine bakıp bakmayacağınızı merak edeceksiniz. Dişlerde boşluklar olmadığı ve diş etlerinizin sağlıklı olduğu sürece, lekeli dişlerde çok az tıbbi zarar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, karar gerçekten kişisel tercihinize ve gülümsemeniz hakkında nasıl hissettiğinize dayanır. Bu kararı sizin için veremeyiz, ancak profesyonel diş beyazlatma yöntemlerinin bunu seçerseniz güvenli olduğundan emin olabiliriz.

Tedavi Seçeneklerinin Değerlendirilmesi
Diş beyazlatma tedavisi ile ilerlemeye karar verdikten sonra, bir sonraki adım dişçinin ofisini ziyaret etmeye veya evde bir çözüm denemeye karar vermektir. Bu seçenekler arasındaki ana fark kullanılan ağartma maddesinin miktarıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, profesyonel olarak eğitilmiş dişhekimleri, evde kullanım için mevcut olanlara kıyasla beyazlatma tedavileri için daha yüksek konsantrasyonlarda peroksit kullanabilirler. Bununla birlikte, daha yüksek doz ile eğitimli bir uzmanın uzmanlığı gelir, böylece tedavinin düzgün bir şekilde uygulandığını bilerek rahatlayabilirsiniz. Evde beyazlatma yoluna gitmeye karar verirseniz, piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı ürün vardır. Her birinin beyazlatıcıyı ne sıklıkta uygulamanız gerektiği ve dişlerinizde ne kadar kalması gerektiği konusunda kendi çekinceleri vardır. Hangi ürünü seçerseniz seçin, paketteki talimatları çok dikkatli bir şekilde izlediğinizden emin olun. Bu, evde beyazlatma ürününden en iyi şekilde yararlanırken güvende kalmanızı sağlar.

  • Okunma Sayısı: 813

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk