Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Diş teli dudak - yüz şeklini değiştirir mi?

Ortodontik tedavinin yüzünüzün şeklini değiştirebileceğini biliyor muydunuz?


İsmail Türk
İsmail Türk
Diş teli dudak - yüz şeklini değiştirir mi?

Ortodontik tedavinin yüzünüzün şeklini değiştirebileceğini biliyor muydunuz? Gülümsemenizin çarpıktan düze geçişi genellikle en belirgin fark olsa da, tedaviniz sırasında gerçekleşmesi biraz daha zor olabilecek bir dizi daha detaylı değişimler olabilir. Diş telleri ve yüz şekli hakkında sık sorulan bazı sorulara cevap vermeye çalışacağım: 

Diş telleri yüz şeklinizi değiştirir mi?

Aşırı ısırma veya az ısırma durumunuz varsa, yanlış hizalanmış çeneniz yüz şeklinizi etkiler. Bir çene bozukluğu çökük yanaklar ve asimetrik yuvarlak bir çene görünümünü verebilirken, alt çenenin daha belirgin görünmesini sağlayabilir.

Diş telleri dudaklarınızı değiştirir mi?

Evet, diş telleri aldıktan sonra dudaklarınızın farklı göründüğünü göreceksiniz. Bunun nedeni dişlerinizin ve dudaklarınızın maksiller labial fraenum adı verilen kaslı bir ek ile bağlanmasıdır. Maksiller labial fraenum, üst dudağınızın içini iki üst ön dişin hemen üzerindeki diş etlerine bağlar. Dişlerinizin hizalanması değiştikçe, dudaklarınızın şekli de değişecektir. En önemli soru ise şu: peki dudaklarım daha güzel mi görünecek daha kötü mü? Cevap: düzgün hizalanmış simetrik dişler dudaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Çünkü dudakları destekleyen dişlerdir.

  • Okunma Sayısı: 23544

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk
Diş çekimi nedir? Diş çekimi nasıl yapılır?
İsmail Türk
İsmail Türk