Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

GÜLÜŞ ESTETİĞİ SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR

Gülüş estetiği, gülüşünüzün sağlık, fonksiyon ve görünümünü iyileştirmek için kendinize yapacağınız duygusal ve finansal bir yatırımdır.


İsmail Türk
İsmail Türk
GÜLÜŞ ESTETİĞİ SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR

Gülüş estetiği, gülüşünüzün sağlık, fonksiyon ve görünümünü iyileştirmek için kendinize yapacağınız duygusal ve finansal bir yatırımdır. Bu gibi bir yatırımı önünüzdeki seneler içerisinde size mutlu ve tatmin edici getirileri olması için yapmalısınız.

Doğru bakım ve düzenli diş hekimi ziyaretlerinizle, gülüşünüz iyi görünecek ve kuronlarınız, porselen lamine venerleariniz ve diğer restorasyonlar seneler boyunca korunur. Aslında, kompozit dolgular doğru özen ve bakım gösterildiği takdirde ortalama 5 yıl boyunca sağlam bir şekilde devam edecektir. (Porselen lamine veneer veya kuron gibi) porselen restorasyonların yenileriyle değiştirilmeleri gerekmesi için aradan 10 veya daha fazla sene geçmesi gerekir.

Ağız hijyeni alışkanlıklarınızı restorasyonlarınız için en uygun bakımı sağlayacak biçiminde değiştirmeniz önünüzdeki seneler içerisinde yeni gülüşünüzü korumanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla gülüş estetiğini takip eden dönemlerde aşağıdaki noktaları atlamadığınızdan emin olun:

DİŞ FIRÇALAMAK

Aşırı derecede aşındırıcı diş macunları ve diş fırçalama alışkanlıkları restorasyonların yüzeyini çizer, diş pastası gibi cila ve diğer parlatıcı uygulamaları soldurur. Bu yüzden de aşındırıcı olmayan florürlü diş macunları tavsiye edilmektedir. En üstün etkiyi elde etmek için dişlerinizi günde iki ila üç sefer fırçalayın.

DİŞ İPİ KULLANIMI

Diş ipi kullanımı dişlerde kalan artıkların ve plakların giderilmesi için kilit faktördür ve restorasyonların ömrünü uzatarak diş çürümelerini de engeller. Diş ipi kullanımı herkes için önemlidir ancak özellikle porselen lamine vener sahibi kişilerde diş eti dokusu sağlığının mükemmel olması gerektiğinden daha da önemlidir.

  • Okunma Sayısı: 641

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk
Diş çekimi nedir? Diş çekimi nasıl yapılır?
İsmail Türk
İsmail Türk