Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

İmplant Tedavisi

İmplant, tekli veya çoklu diş eksikliklerinde kullanılan diş kökü vazifesi gören biyouyumlu titanyum vidalardır.


İmplant Tedavisi

Diş eksikliği durumlarında uygulanan köprü protezlere alternatif olan implant tedavisi, doğal dişlerin kesilmesi gereksinimi ortadan kaldırması ve çene kemiğinin erimesini engellemesi gibi önemli avantajlara sahiptir.

Sabit protez için yeterince doğal dişi olmayan hastalarda hareketli protez kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu tedavi yöntemiyle hasta tamamen sabit dişlere ya da yeterli kemik bulunmaması durumda implantlardan destek alan daha tutucu, konforlu, estetik hareketli protezlere sahip olabilir.  

Lokal anestezi altında cerrahi işlem uygulandıktan sonra implantın osseointegrasyon adını verdiğimiz kemikle kaynaşma süreci tamamlanması için 2-4 ay beklenir ve protez yapım süreci başlar. Protez yapım süreci ortalama 7-10 gündür.  

Kemik seviyesinin implant uygulanması için yeterli olmadığı durumlarda uygulama öncesinde veya sonrasında kemik tozu uygulaması gerekli olur. Üst çene kemiğinin azı dişleri kökleri kısmına denk gelen sinüsler (hava boşlukları); diş çekiminden sonra uzun süre geçmesi ya da genetik faktörlerle sarkık olabilir. Bu durum da kemik seviyesini olumsuz etkiler ve implant operasyonu öncesinde sinüslerin yukarı kaldırılması ( sinüs lifting ) ve kemik tozuyla doldurularak kemik seviyesinin artırılması gerekir. Yeterli kemik seviyesi elde edildikten sonra implant operasyonu gerçekleştirilir. 

 

  • Okunma Sayısı: 1050

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk