Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Diş beyazlatmanın büyük bir iş olduğu inkar edilemez. İnsanların sürekli olarak en iyi şekilde görünmesi için diş beyazlığı önemli bir gösterge.


İsmail Türk
İsmail Türk
Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Karşıyaka Diş beyazlatma konusunda Dentaperla olarak, hastalarımızın bilinçli bir karar verebilmesi için gerçekleri açıklama ve efsaneleri çürütme için bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Efsane 1 - Diş beyazlatma dişleri mahvedebilir

Kalitesiz ve belgesiz bir beyazlatma ürünü satın alırsanız, diş ve dişetlerinde, dişin koruyucu katmanının zayıflaması da dahil olmak üzere zarar verme riski vardır. Aynı şey, ürün kaliteli olsa bile haddinden fazla kullanıldığı zaman da geçerlidir. Bununla birlikte, diş hekimi tarafından yapılan bir kozmetik beyazlatma prosedürünü tercih ederseniz veya doğrudan diş hekiminizden eve götürülen bir beyazlatma kiti satın alırsanız, dişleriniz güvende olacaktır. Bu, tipik olarak ağartma maddesinin daha yüksek mukavemetlerinin kullanılmasına rağmen.

Peki neden?

Oldukça basit, çünkü tüm prosedürler bir diş hekimi tarafından dikkatle kontrol edilir. Örneğin, klinikte diş beyazlatma, beyazlamanın kademeli aşamalarda yapıldığı dikkatle izlenen bir işlemdir. Evde diş beyazlatma kitleri özel yapımdır ve en iyi etki için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı ve yönergeleri ile birlikte gelir. Bu talimatları izleyin ve gülüşünüzdeki değişimi görün.

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Efsane 2 - Diş beyazlatma acı verici bir süreçtir

Diş beyazlatma genellikle çok hassas dişlere uygulandığında rahatsızlığa neden olur. Evde beyazlatma ürünleri satın alıp yanlış kullanırsanız bu bir sorun olabilir; veya çoğu prosedür diş hekimi kontrolü altında olmayacağından canınızı yakabilir.

Alternatif olarak, diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce, iyi bir aday olduğunuzdan emin olmak için önce bir diş muayenesi yaptırabilirsiniz. Hassas dişleriniz varsa, diş hekiminin hassasiyet kaynağını tedavi etmek için önce yapabileceği şeyler vardır.

  • Diş hekiminiz diş boşluklarını doldurabilir 
  • Diş çatlaklarını onarabilir veya diş dolgularını ayarlar
  • Ayrıca hassas dişlerde kullanabileceğiniz bir diş macunu da verebilirler.

Duyarlılık sorunu giderildikten sonra, normal olarak diş beyazlatma tedavisine devam edebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Efsane 3 - Diş beyazlatma mükemmel bir gülümseme sunar

Bazı durumlarda, bu doğru olabilir, ancak bu sadece tedaviye iyi yanıt veren dişleri olan kişilerde geçerlidir. Sorun, her gülümsemenin farklı olması ve bazı insanların doğal olarak diğerlerinden daha az beyaz dişe sahip olmasıdır. Bu nedenle herkes beyazlatma yolculuğuna aynı seviyeden başlamıyor.

Diş beyazlatmanın nasıl çalıştığı tipik olarak dişlerin sadece o ürün tarafından detaylandırılan maksimum gölge değişikliklerine göre beyazlatılabilmesidir. 4-8 ton daha hafif bazıları için inci gibi beyaz bir gülümseme sunsa da, diğerleri kesinlikle iyileştirilmiş bir gülümsemeye sahip olacak, ancak parlak bir 'Hollywood' gülüşü olmayabilir. İstediğiniz kadar beyazlaşmayacak inatçı dişleriniz varsa, diş hekiminiz bunun yerine porselen kaplamalar gibi diğer kozmetik diş tedavilerini önerebilir.

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Efsane 4 - Profesyonel diş beyazlatma tüm lekeleri temizler

Derinlemesine yerleşmiş (içsel) lekelemeniz varsa, beyazlatma prosedürü tüm lekelemeyi değil bazılarını kaldırabilir. Buna ek olarak, yaşlandıkça diş minesi incelmeye başlar ve zamanla altındaki dentin sarı tabakası görünmeye başlar. Sonuç olarak, dişler biraz grimsi bir renk alacaktır.

Diş Beyazlatma Hakkında 5 Efsane ve Gerçek

Efsane 5 - Evde diş beyazlatma ürünleri profesyonel diş beyazlatma kadar iyidir

Herhangi bir eczane veya kozmetik mağazasına gidin ve muhtemelen çok sayıda evde diş beyazlatma ürünü fark edeceksiniz. Bunlar şeritler ve jellerden tutun, kalemler ve diş macununa kadar değişir. Bununla birlikte, belirli bir dereceye kadar etkili olmalarına rağmen, asla profesyonel koltuk diş beyazlatma kadar etkili olmayacaklardır. Neyin ne kadar etkili olacağını öğenmek için en iyi yol diş hekiminize muayene olmanızdır. Bu konuda size yardımcı olmak isteriz. 

  • Okunma Sayısı: 987

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk