Dentaperla Karşıyaka İZMİR
Karşıyaka Diş ve Ağız Sağlığı Polikliniği
İZMİR
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Şeffaf plak tedavisi ile ilgili merak edilenler. Şeffaf plak fiyatları

Diş teline alternatif olan şeffaf plakla ortodontik tedavi çok daha estetik ve konforlu bir tedavi sunuyor.


İsmail Türk
İsmail Türk
Şeffaf plak tedavisi ile ilgili merak edilenler. Şeffaf plak fiyatları

Şeffaf plak tedavisi, tel ve braket kullanılmadan dişlerinize uygun hale getirilmiş şeffaf plaklar (alignerlar) ile dişlerin dijital olarak hareket ettirildiği ortodontik bir tedavi yöntemidir. Diş teli takmadan ortodontik tedavi sunan invisalign'ın tercih edilmenizin en önemli sebebi dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken dışarıdan ortodontik tedavi aldığınız belli olmamasıdır. Bu yöntemde dişler 3 boyutlu olarak modellendikten sonra özel bir bilgisayar yazılımı ile tedavi simüle edilerek bu sanal hareketi dişlere aktarmak için sıralı şeffaf plaklar üretilir.

Her plak dişlere ortalama 0.05 mmlik bir hareket kazandırır. Plak 7-10 gün kullanılır ve dişi amaçlanan pozisyona getirir, sonraki plağa geçilir. Bu sistemde tedavi sonunda dişlerin nasıl görüneceğini bilebilmek en büyük avantajlardan biridir.

Şeffaf plağın en önemli özelliği günlük hayatınızı olumsuz etkilememesidir. Invisalign ağzınızda neredeyse görünmezdir ve tedavi süresince dilediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz. Yemek yerken, içerken veya dişlerinizi fırçalarken plaklarınızı kolaylıkla çıkarabilir, dilediğinizi yiyebilirsiniz. Tedavi metal kullanılmadan yapıldığı ve yumuşak plakalar kullanıldığı için dişlerinizi ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşamazsınız. Invisalign hem gençlere hem de yetişkinlere kolaylıkla uygulanabilir.

Şeffaf plakla ortodontik tedavi ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri fiyatıdır. Tedavi ücreti; çapraşıklığın şiddetine göre plak sayısının değişmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

  • Okunma Sayısı: 753

Dentaperla Karşıyaka İZMİR

İzmir Tam Kapanma açık diş kliniği, Diş Doktoru
İsmail Türk
İsmail Türk
Porselen lamina mı yaptırmalıyım zirkonyum kaplama mı?
İsmail Türk
İsmail Türk